طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی | سئو سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی | رویال کد

سایت فروشگاهی برای فروش کالا ، خدمات و تبلیغ و معرفی آن ها در اینترنت بسیار موثر می‌باشد. در این مقاله قصد که درباره ی سایت های فروشگاهی توضیحاتی کوتاه بدهیم و دلیل متمایز بودن آنها از یک سایت معمولی را برای شما عزیزان توضیح دهیم.

سیستم های مبتنی بر وب (کسب و کار اینترنتی ، سایت فروشگاهی ) چگونه به کسب و کار شما رونق می دهند؟

امروزه سیستم های مبنی بر وب بسیار توسعه یافته تر از قبل ظاهر شده اند ، شاید شما بپرسید سیستم های مبنی بر وب چیست ؟ در این خصوص باید عرض کنیم که سیستم های مبنی بر وب در واقع می تواند شامل انواع وب سایت ها بشود . وب سایت ها بسیار کاربردی و منعطف هستند ، به گونه ای که این امکان وجود دارد برای هر هدف و هر کاری از قابلیت های منحصر به فرد و بسیار منعطف وب سایت در جهت کارایی بهتر و بهینه تر از وب سایت ها استفاده کنیم .

رشد کسب و کار شما با استفاده از سیستم های مبتی بر وب (کسب و کار اینترنتی ، سایت فروشگاهی )

وب سایت ها در واقع به ما کمک می کنند تا در جهت رشد ، توسعه و ارتباط موثر گام های مفید تر و موثرتری برداریم . اما دقت کنید که با اینکه هدف از ایجاد وب سایت ها و نوع کاری که کاربر از سایت انتظار دارد متفاوت است ، اما همه وب سایت ها در راستای اهدافی که دارند در جهت رشد ، توسعه و ارتباط موثر نیز مفید واقع می شوند .
یک سیستم مبنی بر وب معمولا در حالت کلی شامل :
هاست  : به میزان فضای اینترنتی که از سایت شما میزبانی می کند گفته می شود . هاست را معمولا از شرکت های میزانی وب تهیه می کنند که به صورت سالیانه و یا ماهیانه تمدید می شود و از حداقل ۲۰ مگ شروع می شود .
دامین  : به نام یا آدرس سایت شما گفته می شود و معمولا با توجه به پسوند هزینه های متغیر دارند . پسوند شامل ir ، com ، org و … می باشد .
طراحی قالب (front end) : به طراحی رابط کاربری سمت کاربر گفته می شود ، طراحی رابط کاربری معمولا با زبان های html , css , javascript طراحی می شوند و خروجی که از آن تولید می شود یک وب سایت استاتیک و ثابت است . بیشتر تمرکز آن به روی طراحی بهترین ظاهر برای فیچرهای مختلف یک وب سایت می باشد.
برنامه نویسی وب سایت ( backend ) : به طراحی فنی و سمت سرور گفته می شود . طراحی سمت سرور معمولا با یکی از زبان های برنامه نویسی php , .net , python , java نوشته می شود . خروجی که از آن تولید می شود یک وب سایت داینامیک است . بیشتر تمرکز آن بر روی برقراری ارتباط بهینه و پرسرعت با سرور است .
سئو (مهم ترین عامل موفقیت وب سایت ها ، سئو سایت فروشگاهی) : به تنظیماتی گفته می شود که توسط آنها وب سایت برای موتور های جستجو بهینه سازی می شود . به این صورت که اگر کاربر لغتی مرتبط با وب سایت شما در گوگل سرچ کند ، در اولین صفحات نمایش گوگل ، سایت شما در اولین لینک ها باشد .
ما در ادامه قصد داریم در خصوص وب سایت های فروشگاهی ( سایت فروشگاهی ) و طراحی سایت فروشگاهی (طراحی سایت فروشگاهی) بحث کنیم و صرفا به بررسی همه جانبه مزایای داشتن سایت فروشگاهی خواهیم پرداخت.چنانچه پیرامون هر مطلبی سوال . انتقادی دارید می توانید با ما در میان بگذارید.

چگونه وب سایت فروشگاهی به پیشرفت کسب و کار کمک می کنند ؟ | رویال کد | فروشگاه اینترنتی | طراحی سایت فروشگاهی

چگونه وب سایت فروشگاهی در جهت توسعه کسب و کار (تبدیل به کسب و کار اینترنتی) می تواند مفید واقع شود ؟

همانطور که در بالا اشاره شد از اهداف وب سایت در جهت توسعه و رشد می توان به این موضوع پرداخت که وب سایت مساله کسب و کار را حل می کند .طراحان وب سایت نیازمندی های کاربران (مساله کسب و کار) را می سنجد و سپس با پی بردن به ویژگی ها و بصری کردن یک سیستم ، راه حل هایی در جهت توسعه و با بهتر عمل کردن کسب و کار شما می دهند ، و در نهایت تصمیم می گیرند در وب سایت شما چه فیچر ها و دسترسی هایی قرار بدهند ، و با توجه به آنها ساختار وب سایت شما را مشخص خواهند کرد.
همچنین اگر خودتان واقف به امور بهتر شدن کسب و کارتان هستید می توانید پیشنهاد های خود را به طراحان وب سایتتان بدهید تا آنها  این پیشنهادات را در سایت شما اعمال نمایند ، در بحث فیچر های سایت دقت داشته باشید مشورت می تواند نتیجه بهتر و مناسب تری به شما ارائه کند . اگر پیشنهادی دارید سعی کنید با طراحان وب سایتتان مشورت کنید تا نظر آنها را بدانید . ممکن است شما تجربه آنها را نداشته باشید و قرار دادن یک فیچر خاص در وب سایتتان نه تنها برایتان مفید نباشد بلکه گاهی به ضرر شما تمام شود .

یک وب سایت (سایت فروشگاهی) چه کار های می توانند انجام دهد؟

یک وب سایت می تواند در جهت توسعه کسب و کار شما به گونه ای عمل کند که هم خاص باشید و هم بتوانید خدمات بهتری به مشتریان ارائه دهید. وب سایت ها امروزه در فضای اینترنت مانند یک مغازه در اینترنت عمل می کنند و وب سایت ها برای شما هویت دوم شما هستند با توجه به اینکه افراد امکان شناختن شما را ندارند اما با وب سایتی که در بستر اینترنت قرار می دهید می توانند شما را بشناسند و از کیفیت کار و خدمات شما آگاهی یابند. . هر چه این هویت قالب بندی و ساختار با کیفیت تری داشته باشد در جذب اطمینان کاربران مثبت تر اقدام خواهد کرد. هر چند برخی از وب سایت ها ( سایت فروشگاهی ) با اینکه زیبایی و ساختاری بسیار عالی از خود دارند اما کیفیت کالاهایشان را که بررسی می کنیم میبینم از کیفیت مناسب برخوردار نیستند .
و اما این را بدانید که عکس این حالت هم ممکن است اتفاق بیوفتد ، ممکن است کالاهایی بسیار مرغوب و باکیفیت داشته باشید اما به دلیل عدم ساختار زیبای وب سایتتان ( سایت فروشگاهی شما ) مشتریان تصور کنند که ممکن است کالاهای شما هم در رده کالاهای بی کیفیت قرار داشته باشد . لذا به شما توصیه می کنیم که تا حد امکان سعی کنید کیفیت و زیبایی سایت خود را حفظ کنید.

از بین بردن محدوده جغرافیایی با داشتن سایت | طراحی سایت فروشگاهی | فروشگاه اینترنتی | رویال کد

از بین بردن محدوده جغرافیایی با داشتن سایت (سایت فروشگاهی )

وب سایت در وهله اول محدودیت جغرافیایی را از بین خواهد برد. به این صورت که دیگر نیاز نیست مشتریان صرفا به محل دفتر ، مغازه ، کارخانه یا نمایندگی شما مراجعه کنند تا بتوانند از خدمات شما بهره مند بشوند ، آنها می توانند با مراجعه به وب سایت شما هم از خدمات شما بهره مند بشوند و این یعنی پذیرش مشتریانی که در مناطق دور دست و شهرستان ها ی دیگر هستند . اگر شما مجبور باشید فقط به مشتریان حضوری ارائه خدمات بدهید ، این مشتریان فقط از مناطقی که فاصله زیادی با دفتر شما ندارند ، به صورت حضوری به مغازه یا نمایندگی شما مراجعه می کنند و در نتیجه دامنه ی ارائه خدمات شما کوچک خواهد شد و ممکن است درآمد خوبی نداشته باشید و این امر طبیعی به نظر می رسد که افرادی که ساکن دیگر شهر ها هستند به دلیلی مسیر امکان مراجعه حضوری به مغازه یا شعبه شما را نداشته باشند .

راهکاری که وب سایت فروشگاهی ( سایت فروشگاهی ) در این راستا ارائه می دهد این است که :

وب سایت با گسترش دامنه ارائه خدمات شما به افراد مختلف ، میزان درآمد زایی را بالا خواهد برد . به این صورت که اشخاص در مناطق و محله های مختلف هم به وب سایت شما از طریق اینترنت دسترسی دارند و می توانند با مراجعه به وب سایت شما محصولات خاصی را سفارش بدهند و به منزله تایید سفارش خود رسید دریافت کنند و سپس در موعد خاصی سفارش خود را در منزل یا آدرس مورد نظرشان توسط پست دریافت کنند.

کاهش هزینه های تبلیغات با داشتن سایت | طراحی سایت فروشگاهی | فروشگاه اینترنتی | رویال کد

کاهش هزینه های تبلیغات با داشتن سایت ( سایت فروشگاهی )

اگر شما کسب و کار خود را بخواهید به افراد بیشتری در سطح شهر معرفی کنید ، راهکاری هایی که در اولین قدم به ذهنتان می رسد تبلیغات چاپی است . این تبلیغات چاپی شامل تراکت ، کارت ویزیت ، بنر ، بروشور ها ، تراکت تخفیفات هفتگی و ماهیانه است . اگر کسب و کار شما شامل محصولاتی برای فروش باشد ، برای بحث تبلیغات هزینه های هنگفت و مدور به صورت ماهیانه یا هفتگی یا سالانه نیاز دارید که معمولا نتیجه بخش نیست و معمولا به جز آلودگی های محیط ریست و اصراف در استفاده از کاغذ و تولید زباله عواقبی نخواهد داشت .

لذا در این زمینه وب سایت راه حلی که ارائه می دهد به این صورت است :

شما می توانید در وب سایت خود انواع تخفیفات ماهانه سالیانه ، هفتگی را به صورت بنر ها و پوستر ها و اسلاید ها با انواع رنگ قرار بدهید . و کاربران در مورد آنها نظر بدهند یا آنها را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند و به دوستان خود معرفی کنند . فراموش نکنید تبلیغات در اینترنت بسیار کم هزینه تر از تبلیغات در دیگر رسانه ها است.
همچنین وب سایت فروشگاهی این امکان را می دهد که در وب سایت خود خبرنامه ای ایجاد کنید که توسط آن افراد بتوانند عضو خبرنامه بشوند و انواع رویداد ها و تخفیفات و خبرهای مهم نسبت به کسب و کار شما برای آنها ایمیل بشود که در این قسمت به تبلیغات ایمیلی نیز می توان اشاره کرد .
شبکه های اجتماعی نیز مرتبط با وب سایت است . به طوریکه شبکه های فیس بوک ، اینستاگرام و پینترست و … برای یک وب سایت فروشگاهی می تواند بسیار مفید باشد . شما می توانید اخبار و اطلاعیه های مهم نسبت به کسب و کار خود را در این شبکه های اجتماعی قرار بدهید و برای کسب اطلاعات بیشتر افراد را به وب سایت خودتان ارجاع بدهید .

مورد دیگری در تبلیغات اینترنتی می توان اشاره کرد و حایز اهمیت است :

شما می توانید لینک سازی کنید و به دیگر وب سایت ها ی مرتبط با فروشگاه محصولات خود سفارش دهید که لینک محصولات جدید شما را در وب سایت خود تبلیغ نمایند و مراجعان آنها بتوانند با یک کلیک بر روی تصویر آنها به وب سایت شما ارجاع یابند.
تاثیر تبلیغات ویدئویی در سایت | طراحی سایت فروشگاهی | فروشگاه اینترنتی | رویال کد

تاثیر تبلیغات ویدئویی در سایت :

بحث تبلیغات ویدئویی خود نیز شامل همه مبحث بسیار گسترده ای است اما ما در این مقاله سعی داریم به نکات مهم آن شاره کنیم لذا با ما همراه باشید :
تبلیغات ویدئویی به شما این امکان را می دهد که بتوانید به راحتی و با ساده ترین راه ممکن به معرفی خدمات و محصولات و نحوه استفاده از جدید ترین محصولات بپردازید .
تبلیغات ویدئویی اخیرا در وب سایت ها بیشتر از همیشه استفاده می شود و کاربران تمایل به دیدن فیلم ها و کلیپ های کوتاه را دارند . مزیت استفاده از ویدئو این است که کاربران اطمینان بیشتری به محصولات شما خواهند داشت و یک تصویر راحت تر می تواند مفهوم را به کاربران انتقال بدهد .

کد تخفیف در سایت فروشگاهی :

همچنین یکی از مهم ترین تبلیغات موثر برای شما در راستای تخفیف های ماهیانه و سالیانه می تواند با اعمال کد تخفیف باشد . به این صورت که شما می توانید یک کالایی را در نظر بگیرید و یک کد ۶ رقمی برای تخفیف ۱۰٪ یا .. از آن کد استفاده کنید و هر گاه کاربر بخواهد وارد سایت شما بشود و محصولی را خریداری کند صرفا در مقطع زمانی خاصی با وارد کردن کد تخفیف می تواند محصول را با ۱۰ ٪ کمتر (یا هر مبلغی که شما مد نظر داشته باشید ) خریداری کند .
کد تخفیف در جذب مخاطبان تا کنون از راهکار های موثر بوده است . کاربران با دریافت کد تخفیف به مناسبت های تولد و .. در ایمیلشان به قدری شگفت زده می شوند که ممکن است به مشتری وفادار سایت شما تبدیل شوند .

پشتیبانی سایت و محصولات و سوالات متداول:

این بحث از نیاز مبرم و مهم کاربران است . تا کنون شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به فروشگاه یا دفتر خرید و فروش محصولی مراجعه کرده باشید و سوالات بسیاری پیرامون نحوه سفارش ، شرایط بازگشت و تعویض محصول ، شرایط نگهداری و پشتیبانی محصول و … داشته باشید اما به دلیل شلوغ بودن و عدم وجود وقت شما نتوانسته باشید به صورت کامل پاسخ سوالات خود را دریافت کرده باشید.
راهکاری که وب سایت فروشگاهی به شما ارائه می دهد در این قسمت این است که شما می توانید بخشی در خصوص پشتبانی سایت و بخشی برای سوالات متداول داشته باشید . در بخش سوالات متداول کاربران سوالات رایج پیرامون محصول و .. را مشاهده خواهند کرد و لذا از سر در گمی خارج می شوند . و در بخش پشتیبانی می توانید یک چت آنلاین تعبیه کنید که کاربران بتوانند سوالات خود را به صورت آنلاین از بخش پشتیبانی بپرسند . این کار در جلب کردن اعتماد مشتری بسیار موثر واقع می شود .
ارتباط آسان و دسترسی۲۴ ساعته به وسیله داشتن سایت | طراحی سایت فروشگاهی | فروشگاه اینترنتی | رویال کد

ارتباط آسان و دسترسی۲۴ ساعته به وسیله داشتن سایت (سایت فروشگاهی) :

در محیط کار مانند دفتر و مغازه و … امکان حضور افراد صرفا در زمان هایی غیر از ساعت کاری وجود ندارد و عملا اگر فردی در غیز از ساعت کاری مثلا در ساعت ۱۲ شب یا ۲ شب به محل کار شما جهت در خواست یا خرید محصول مراجعه کند امکان ارائه خدمات وجود ندارد .
راهکاری که وب سایت فروشگاهی در این زمینه ارائه می دهد این است که چون وب سایت در طول مدت ۲۴ ساعت شبانه روز امکان دسترسی به کاربران را می دهد لذا در زمان تعطیلات نیز کاربر می تواند به وب سایت شما مراجعه کند و سفارش خود را ثبت کند . در نهایت پس از مدت زمان ۳ الی ۴ روز کاری محصولش را درب منزل یا در آدرس مورد نظرش دریافت کند .
و همچنین اگر کاربران بخواهند با مدیران محصولات یا مدیران شرکت در تماس مستقیم باشند اغلب در فضای کاری به دلیل مشغله زیاد این امکان وجود ندارد و این امر وجهه خوب و زیبایی ندارد .
در وب سایت های فروشگاهی راه حل بسیار عالی وجود دارد و آن این است که در وب سایت فروشگاهی قمستی به عنوان نظر سنجی ، کامنت و لایک ارتباط با ما نیز وجود دارد .
کاربران می توانند به راحتی به بخش کامنت ها مراجعه کنند و نظرات خود را در خصوص هر محصول ذکر کنند و با امتیاز دادن به محصول و یا لایک کردن محصول میزان رضایت خود از آن محصول خاص را اعلام کنند .
و همچنین کاربران می توانند در بخش نظر سنجی شرکت کنند و از نظر افراد دیگر مطلع یابند . شرکت در نظر سنجی توسط کاربران کمک می کند که محصولات با کیفیت تری تولید شود و نقطه ضعف های محصول از دیدگاه کاربر مشخص شود و مدیران نیز با خواندن آن نظر سنجی ها از نظریات کاربران نسبت به نوع محصول آگاهی یابند .
در بخش تماس با ما معمولا ارتباط با مدیر سایت و ارتباط با بخش فنی وجود دارد و کاربران چنانچه بخواهند به صورت مستقیم با مدیران و یا بخش فنی در تماس باشند می توانند مطلب مورد نظر خود را در آن بخش نوشته و ارسال نمایند .
دقت کنید که بخش های نظر سنجی ، تماس با ما و کامنت ها نیز هر کدام با اهداف خاصی در وب سایت فروشگاهی قرار می گیرد و کاربرد ها ی منحصر به فردی دارد .
بازاریابی ساده به وسیله سایت | طراحی سایت فروشگاهی | فروشگاه اینترنتی | رویال کد

بازاریابی ساده به وسیله سایت ( سایت فروشگاهی )

در محیط یک فروشگاه با توجه به وجود فروشگاه های مختلف رقابت تقریبا شدید است و برخی فروشگاه ها رفته رفته به بازار یابان با تبحر و خبره نیاز پیدا می کنند و آنها مجبور می شوند که اقدام به جذب بازاریاب کنند.
بله درست متوجه شدید. وب سایت فروشگاهی در این قسمت هم راه کار بسیار مفیدی ارائه می دهد . بهترین بازاریاب برای وب سایت های فروشگاهی موتورهای جستجو هستند . شما باید دقت کنید که در اگر وب سایت فروشگاهی شما دارای بهینه سازی برای موتور جستجو به اصطلاح سئو (سئو سایت فروشگاهی) باشد ، به سرعت خواهید توانست به درآمد زایی بسیاری زیادی برسید .
چون دیگر نیازی نیست بازاریاب استخدام کنید . در نهایت بازاریاب ها طی مدت زمان کوتاهی می توانند موثر واقع شوند و در مواردی مانند بیشتر شدن مشریان ، جذب مشتریان از شهر های مختلف و … ممکن است موثر واقع نشود و یا هزینه زیادی داشته باشد .
در وب سایت هایی که بهینه باشند بهترین بازاریاب گوگل ، یاهو و دیگر موتورهای جستجو هستند.و لذا باز هم هزینه های شما کاهش خواهد یافت .
کارکردن در هر مکانی که دوست دارید | طراحی سایت فروشگاهی | فروشگاه اینترنتی

کارکردن در هر مکانی که دوست دارید :

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که پس از مدتی از محیط کارتان دلسرد شده باشید و کار کردن در محیط کار برای شما سخت باشد ، راه حلی که وب سایت برای شما ارائه می دهد این است که می توانید از محل کارتان به عنوان انباره وسایل و محصولات خود استفاده کنید و در هر مکانی که دوست دارید خواه پارک باشد یا منزل یا در مسافرت و … به مدیریت فروش محصولات خود بپردازید . وب سایت های فروشگاهی این مزایا را برای شما فراهم می آورد که با رهایی از قید مکان به کسب تجربه های بیشتر بپردازید و در هر مکانی که باشید به مدیریت فروش و بازاریابی بپردازید.

بازار بین المللی به واسطه داشتن سایت ( سایت فروشگاهی ) :

با توجه به اینکه کار کردن در محل دفتر کار محدودیت های وابسته به مکان ایجاد می کند باید این انتظار را داشت که به سختی بتوانید در بازارهای بین المللی کار کنید و محصولات را به بازار جهانی معرفی کنید . این روند با روش هایی نظیر ایجاد نمایندگی در کشور های دگیر میسر نخواهد بود که هم هزینه بر است و هم سختی های خود را دارد . اما اگر شما یک وب سایت فروشگاهی داشته باشید می توانید محصولات خود را از طریق وب سایت در سراسر جهان بدون هیچ محدودیتی به نمایش قرار بدهید شایان ذکر است که از سراسر جهان همه روزه میلیاردها نفر امکان بازدید از سایت شما را دارند و ممکن است از تجارت های بین المللی و جهانی نیز بی بهره نمانید.
خرید و پرداخت آنلاین در فروشگاه اینترنتی | طراحی سایت فروشگاهی

خرید و پرداخت آنلاین در سایت فروشگاهی :

با توجه به اینکه امروزه برخی از مردم زمان لازم جهت رفتن به بازار و انتخاب کالای مورد نیازشان را ندارند لذا آنها سعی دارند تا بتوانند از وب سایت های فروشگاهی اینترنتی معتبر خریدشان را انجام دهند . لذا بهترین راهکار جهت جذب اینگونه افراد فروش محصولات با کیفیت از طریق اینترنت می باشد . اگر شما وب سایت فروشگاهی داشته باشید افرادی که امکان رفتن به بازار را ندارند تمایل دارند از وب سایت های اینترنتی خرید کنند ، چه بسا این اشخاص وب سایت شما را انتخاب کنند .
وب سایت های فروشگاهی قابلیت بسیار خوبی و مطمئنی که دارد این است که به کاربران اجازه می دهد پرداخت ها را به صورت اینترنتی و با استفاده از درگاه های مختلف توسط کارت های عضو شبکه شتاب انجام دهند.
بخش پرداخت آنلاین از مهمترین ویژگی های وب سایت فروشگاهی به شمار می روند . از مزایای آن می توان به قابیلیت رزرو ، سفارش و خرید قطعی اشاره نمود. دقت کنید که باید از امن بودن درگاه پردخت آنلاین اطمینان حاصل کنید . امنیت در این زمینه منجر می شود تا عملیات مرتبط با هک برای کاربران ایجاد دردسر نکند و کاربران با اطمینان از وب سایت شما خرید نمایند و پرداخت الکترونیکی را در محیط امن انجام دهند.

آمارگیری در سایت فروشگاهی :

تعداد کالاها:اگر محصولات و کالاهای شما به میزان نسبتا زیادی وجود داشته باشد گرفتن اطلاعات جامع و کامل از آنها گاهی سخت و اغلب زمان بر می شود و شما ایجاب می کند که انبار دارهایی را استخدام کنید .
مزایایی که وب سایت فروشگاهی در این مورد دارد این است که در آن می توانید تعداد هر یک از کالاها را مشخص کنید . در وب سایت های فروشگاهی این امکان وجود دارد که موجود بودن ، یا عدم موجود بودن کالاها ذکر شود . و همچنین اگر کالایی موجود شد از طریق ایمیل به کاربر اطلاع داده شود . برتری که سایت های فروشگاهی نسبت به سایت های معمولی دارند همین امکان می‌باشد. یکی از مهم ترین برترین ها امکان امارگیری تفکیک شده و جامع از تمامی بخش‌های سایت و انجام کلیه ی محاسبات نظیر کنترل موجودی انبار، درآمد و فروش در بازده های زمانی مختلف و همچنین تحلیل محصولات مورد علاقه ی مشتریان یا ثبت سفارشات است که اطلاعات کاملی که قابلیت پیاده‌سازی بر روی جداول و نمودارها نیز دارند را در جهت بهبود کسب و کار در اختیار مدیر سایت قرار می دهد.

افزایش میزان فروش و درآمد به واسطه داشتن فروشگاه اینترنتی | طراحی سایت فروشگاهی
افزایش میزان فروش و درآمد به واسطه داشتن سایت فروشگاهی :

در حالت فیزیکی امکان اینکه در یک فروشگاه میزان درآمد ماهیانه و سالیانه خود را بررسی کنید بسیار زمان بر و اغلب این کار توسط حسابدار باید انجام شود .
اما وب سایت های فروشگاهی در خصوص میزان درآمد در بازه زمانی مختلف با استفاده از نمودار ها این کار را به سادگی برای شما انجام می دهد و شما به راحتی می توانید از میزان فروش ماهانه هفتگی و روزانه خود مطلع شوید .

ویژگی جستجوی محصولات در سایت فروشگاهی

در وب سایت های فروشگاهی امکان جستجوی محصولات نیز وجود دارد . شاید در یک فروشگاه شما ساعتی زمان صرف کنید تا دنبال یک محصول خاص بگردید.
اما با توجه به اینکه سایت این قابلیت جستجو را به راحتی و با الگوریتم های مهندسی شده انجام می دهد این کار بسیار با سرعت تر و در فیلتر های مناسب نظیر : بر اساس ارزان ترین ، بر اساس گران ترین ، بر اساس رنگ ، بر اساس پرفروش ترین ، بر اساس برند و … انجام می دهد . لذا به راحتی و در عرض چند دقیقه می توانید محصول مورد نیاز خود را بیابید .

نماد الکترونیک در سایت فروشگاهی

اخیرا کسب و کارهای اینترنتی در اوج خود قرار دارد ، و همه روزه شاهد خرید های گسترده تر و محبوب شدن این نوع خرید ها می شویم . در این میان برخی از افراد سودجو اقدام به کلاهبرداری و سوء استفاده از این امر کردند . لذا برای این موضوع راه حلی ایجاد شد و آن هم نماد الکترونیک است . نماد الکترونیک به فروشگاه اینترنتی شما هویت مضاعف می دهد و به کاربر اطمینان می دهد که فروشگاه شما تقبلی و جعلی نیست . طبیعتا یکی از اصول اساسی که باعث جلب اعتماد مشتری می‌شود استفاده از آرم اعتماد در سایت است در صورت درخواست مشتری تیم رویال کد در دریافت آرم اعتماد کمک می‌نماید و بعی از مراحل را انجام می دهد برای دریافت درگاه بانکی مستقیم یکی از نیازها دریافت آرم اعتماد می‌باشد و در صورت نداشتن آرم اعتماد بانک ها به شما درگاه مستقیم نمی دهند.

پروسه طراحی وب سایت فروشگاهی |طراحی سایت فروشگاهی

پروسه طراحی وب سایت فروشگاهی شامل چه چیزهایی می شود؟
در کل ما می توانیم به این نکته اشاره کنیم که پروسه تولید و ایجاد وب سایت های فروشگاهی به این صورت است :

 1.  شما برای قرار دادن وب سایت خود در بستر اینترنت نیاز به یک آدرس و یک فضای میزبانی دارید . آدرس سایت شما که در اصطلاح با WWW شروع می شود تحت عنوان انتخاب دامین استفاده می شود و همچنین میزان فضایی که در بستر اینترنت در اختیار شما قرار داده می شود تا محتواهای چند رسانه ای مانند عکس ، فیلم ، فایل و .. را در آن ذخیره کنید هاست نام دارد .
  انتخاب هاست و دامین متناسب با آن کاری است که می خواهید انجام بدهید .
  اما نکته ای که در این قسمت برای شما ذکر می کنیم این است که برخی از وب سایت ها اخیرا اقدام به میزبانی فضای هاست رایگان می کنند . به طور مثال این وب سایت ها برای مدت یک سال ۵۰۰ گیگ فضا به شما اختصاص می دهند اما در دامینی که به شما می دهند پسوند دامین خودشان را اضافه می کنند مانند : .gigfa , zt و …
  اینکه بتوانید از فضای رایگان استفاده نمایید مزیت خوبی است اما این هاست ها برای کارهای بزرگ و وب سایت های تجاری مناسب نمی باشند ، این فضاهای رایگان می تواند برای ساخت دمو سایت ، تست های کد ، پروژه های دانشجویی و … استفاده بشود لذا با انتخاب آنها خود رابه اشتباه نیدازید زیرا هم از امنیت کافی برخوردار نیستند و هم با اضافه کردن پسوند دامین خود به دامین شما از اعتبار شما می کاهند.
 2. ابتدا توسط طراحان وب یا صاحبان مشاغل ، انواع راه حل ها و پیشنهادات بررسی و تحلیل می شود که این مرحله به نام نیازسنجی معروف است .
 3. پس از اینکه در مرحله نیاز سنجی موارد مفید و فیچر ها مشخص شد نوبت به طراحی و نحوه چیدمان می رسد . که معمولا در نرم افزارهایی مانند فتوشاپ و یا در کاغذ طراحی اولیه صورت می گیرد . در این مرحله طراحان وب و کاربر این امکان را دارد که ویرایش های نهایی قبل از کد نویسی را به یکدیگر انتقال دهند .
 4. کد نویسی های اولیه وب سایت (طراحی قالب در طراحی سایت فروشگاهی ، طراحی ظاهر در طراحی فروشگاه اینترنتی ) که با زبان های HTML ,CSS,JAVASCRIPT انجام می شود منجر به طراحی استاتیک وب سایت می شود . این مرحله بسیار حساس است چرا که هر چه کدنویسی بهتر و بهینه تر باشد در عملیات داینامیک سازی وب سایت مشکلات چندانی وجود نخواهد داشت .
 5. کدنویسی های داینامیک (طراحی پنل مدیریت در طراحی سایت فروشگاهی ، طراحی پنل مدیریت در طراحی فروشگاه اینترنتی )  که تلاش می کند یک ارتباط بهینه با سمت سرور ایجاد کند کد های استاتیک را به واسطه زبان های برامه نویسی سمت سرور مانند PHP , ASP داینامیک می کند .
 6. آپلود کردن و قرار دادن سایت روی دامنه و هاست . این مرحله تقریبا مرحله نهایی پروسه طراحی وب سایت است . در این مرحله وب سایت شما قابل بهره برداری است .
 7. در بحث طراحی وب سایت سیستم های مدیریت محتوای بسیار محبوب نظیر جوملا و وردپرس وجود دارد که هم کارایی ساده تر و هم سرعت راه اندازی بیشتری نسبت به کد نویسی و طراحی ۰ تا ۱۰۰ دارند . این سیستم های مدیریت محتوا خودشان دارای قالب و پیش فرض های گرافیکی و تجاری و صنعتی و شخصی سازی هایی هستند ، چنانچه بخواهید از آنها استفاده کنید باید دانش PHP , CSS , JAVASCRIPT نیز داشته باشید . پروسه طراحی سایت فروشگاهی با استفاده از این سیستم های مدیریت محتوا به این صورت است که ابتدا فیچر ها و اهداف سایت شما مشخص می شود و سپس طبق اهدافی که شما دارید ، طراح وب سایت چند دموی مناسب به صورت آنلاین به شما نشان می دهد و سپس شما هر یک از آنها را که بخواهید برایتان سفارشی سازی و شخصی سازی می کند . لازم به ذکر است که استفاده از سیستم های مدیریت محتوای وردپرس در مدت زمان کمتری قابل بهره برداری است .

ویژگی خای سایت فروشگاهی | طراحی سایت فروشگاهی

یک وب سایت فروشگاهی می تواند شامل چه ویژگی هایی باشد ؟

اینکه وب سایت های فروشگاهی شامل چه فیچر هایی می تواند باشد و نیازمندی های آن برای کسب و کار شما چه چیزی می تواند باشد بسیار گسترده است و کسب و کار باید کاملا بررسی شود . لذا در این قسمت از اکثر فیچر های وب سایت های فروشگاهی نام خواهیم برد و توضیح اجمالی نیز می دهیم تا شما بیشتر با مزایای وب سایت های فروشگاهی آشنا بشوید ، با ما همراه باشید :

 1.  پنل مدیریت در طراحی سایت فروشگاهی (طراحی فروشگاه اینترنتی) : به پیشخوان مدیریت وب سایت شما گفته می شود ، شما در این قسمت می توانید وب سایت خود را مدیریت نمایید محصولات را اضافه و کم کنید ، تخفیفات را اعمال کنید ، کامنت ها را ببینید ، آمار های بازدید و فروش و میزان موجودی محصولات را ببینید و …
 2.  خبرنامه در طراحی سایت فروشگاهی (طراحی فروشگاه اینترنتی) : کاربران شما با اشتراک در خبرنامه ایمیلی شما می توانند از اخرین اخبار و اطلاعیه ها و تخفیفات مناسبتی وب سایت شما آگاهی یابند . این خود یک مزیت در جلب مشتری است .
 3.  تعریف محصولات در هر دسته : با این امکان شما می توانید یک فهرست بسیار عالی از مجموعه محصولات فروشگاه خود ایجاد کنید که موجب ایجاد نظم در ساختار سایت شما می شود .
 4.  گالری تصاویر در طراحی سایت فروشگاهی (طراحی فروشگاه اینترنتی) : می توانید برای وب سایت خود گالری تصاویر ایجاد کنید ، با گالری تصاویر می توانید تصاویر خوب و جامعی از محصولات خود به نمایش در آورید و کاربر راحت تر چندین محصول را از لحاظ ویژگی های ظاهری و رنگ بندی مقایسه کند
 5.  افزودن امکان مقایسه محصولات در طراحی سایت فروشگاهی (طراحی فروشگاه اینترنتی): یکی دیگر از ویژگی های که سایت فروشگاهی می تواند داشته باشد امکانات مختلفی است که با توجه به نیاز صاحب سایت می توان در آن گنجانده شود. این امکانات نظیر امکان مقایسه ی کالاها و خدمات ، نقدوبررسی فروش های ویژه ی روزانه و تخفیف هایی جهت مناسبت ها و گارانتی و دریافت نظرات مشتریان درباره ی کالاها می تواند برای بازدید کنندگان بسیار جذاب باشد.این امکان را به کاربر می دهد تا بتواند از میان کالاهای موجود ۲ کالا را انتخاب و ویژگی هایشان را با یکدیگر مقایسه نماید
 6.  تبلیغات در طراحی سایت فروشگاهی (طراحی فروشگاه اینترنتی) : در بخش تبلیغات شما می توانید تبلیغات محصولات یا تخفیفات مناسبتی و فصلی را نشان دهید یا با پذیرفتن سفارش تبلیغات از دیگر وب سایت های درآمد دیگری کسب کنید .
 7. افزدون بخش شبکه های اجتماعی در طراحی سایت فروشگاهی (طراحی فروشگاه اینترنتی) : شبکه های اجتماعی به کاربران این امکان را می دهد که بتوانند به راحتی سایت شما را در شبکه های اینستاگرام و … به دوستان خود معرفی کنند.
 8. افزودن بخش عضویت کاربران در طراحی سایت فروشگاهی (طراحی فروشگاه اینترنتی) : کاربر می تواند در وب سایت شما ثبت نام کند و پروفایل خود را داشته باشد ، ایجاد پنل برای کاربران روند سفارش و دریافت محصول را راحت تر می کند به این صورت که در پنل کاربر امکان درج کد پستی و ادرس و شماره تماس وجود دارد و کاربر می تواند همان ادرس را برای دریافت محصول تایید کند . و همچنین می تواند کالاهای مورد علاقه اش را در پنل اختصاصی خود مشاهده کند .
 9. افزودن بخش صدور فاکتور و پیش فاکتور در طراحی سایت فروشگاهی (طراحی فروشگاه اینترنتی) : وب سایت فروشگاهی این امکان را دارد که اگر کاربر محصولی را خرید و سفارش داد یک فاکتور محصول به جهت کسب اطمینان کاربر از خریدش برای وی ایمیل شود .
 10. طراحی و تنظیمات سئو سایت فروشگاهی : همانطور در قسمت بالا اشاره شد بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو از مزیت های عالی برای شما محسوب می شود اگر کاربران نام محصولی را در گوگل یا یاهو سرچ کنند سایت شما می تواند این امکان را داشته باشد که در اولین لینک های صفحه اول جستجو ی گوگل به نمایش در بیاید و در واقع به معنای بازاریابی و جذب سفارش بیشتر می باشد .
 11. افزودن بخش نظرات کاربران در طراحی سایت فروشگاهی (طراحی فروشگاه اینترنتی) : همانطور که در بالا توضیح داده شد کاربران می توانند در مورد محصولات نظرات خود را بیان کنند و به کالاها امتیاز بدهند .
 12.  ایجاد صفحات ، نوشته ها به صورت نامحدود : اگر کسب و کار شما ارتقا یابد مجبور خواهید شد که سایتتان را گسترش بدهید و موارد زیادی به وب سایتتان اضافه کنید در این امر باید ذکر کنیم که شما می توانید به راحتی و با هزینه های کم وب سایت خود را متناسب با کسب و کار خود گسترش دهید .می توانید صفحات با طراحی متفاوت و نوشته ها به صورت روزانه و هفتگی به میزان نامحدود و کاملا دلخواه شما به سایت خود اضافه کنید .
 13. افزدون بخش مدیریت محصولات در طراحی سایت فروشگاهی (طراحی فروشگاه اینترنتی) : مدیریت محصولات به صورت کاملا شفاف و کنترل شده انجام می گیرد شما می توانید قیمت و تعداد کالاها را تغییر دهید . توضیحات مربوط به کالاها را ویرایش کنید . برای محصولات کد تعریف کنید ، عکس محصولات را ویرایش کنید و ….

قیمت طراحی سایت فروشگاهی

قیمت طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی با توجه به امکانات و قابلیت های آن هزینه های متفاوتی دارد. در واقع در پروژه های طراحی سایت معیار برآورد هزینه ها تعداد افراد و ساعت کاری آنها است که برای طراحی سایت فروشگاهی و یا طراحی وب سایت وقت می گذارند از همین جهت هرچه فروشگاه اینترنتی تخصصی تر و تکنیکال تر باشد و نیاز داشته باشد که به سیستم ها و سامانه های مختلف وصل شود و گزارشات مختلف به مصرف کننده و مدیر فروشگاه بدهد، واضح است که تعداد نفرات بیشتر و ساعت کاری بیشتر برای طراحی و پیاده‌سازی نیاز دارد و در نتیجه هزینه ی طراحی سایت فروشگاهی بیشتر خواهد شد.
با این حال تیم رویال کد طراحی سایت فروشگاهی به چندین دسته با قیمت های مختلف تفکیک کرده است.
دسته بندی های طراحی سایت فروشگاهی براساس هزینه های آنها:
• طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس (قالب اختصاصی)
• طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس (قالب آماده)
• طراحی سایت فروشگاهی با مجنتو (قالب اختصاصی)
• طراحی سایت فروشگاهی با مجنتو (قالب آماده)
طراحی وب سایت فروشگاهی با پرستاشاپ (قالب اختصاصی)
• طراحی سایت فروشگاهی با پرستاشاپ (قالب آماده)
• طراحی سایت فروشگاهی کاملا اختصاصی (php)
نکاته هایی که در طراحی سایت فروشگاهی باید به آنها دقت کرد:
در سایت فروشگاهی شما این امکان را دارید که محصولات خود را بصورت دسته بندی شده و منظم در لیست های مناسب قرار دهید وبرای ارائه و فروش آنها تلاش کنید که البته با سپردن سئو سایت فروشگاهی خود به تیم رویال کد به راحتی می توانید محصولات و خدمات خود را از طریق موتورهای جستجو ارائه و به فروش رسانید که البته در ادامه ی مقاله توضیحات بیشتری در مورد سئو سایت فروشگاهی به شما عزیزان می‌دهیم. سایت فروشگاهی باید متناسب با دید مشتری ساده و بسیار زیبا و جذاب باشد (کاربر پسند) و این امکان را داشته باشد که بازدید کنندگان سایت فروشگاهی در کمترین زمان ممکن بیشترین تعداد از محصولات را دیده و از فضای ظاهری سایت به هیچ عنوان خسته نشود امکان خرید و فروش محصولات در سایت فروشگاهی باید به گونه ای باشد که تبادل و دادوستد به راحتی صورت گرفته و در کمترین زمان ممکن این عملیات انجام شود.

سایت فروشگاهی مناسب چه افرادی می‌باشد

سایت های فروشگاهی برای هرکسی که در جهت فروش کالا یا خدماتی فعالیت دارد مناسب می‌باشد و حتی کوچکترین کسب و کارها می توانند از سایت فروشگاهی استفاده کرده و کسب و کار خود را رونق دهند. نکته ی جالبی که اکثرا در زمان وبگردی برخورد کرده ایم این است که افراد زیادی بودند که در ابتدا اقدام به ساخت یک سایت فروشگاهی کرده (طراحی سایت فروشگاهی) و سپس با گسترش سایت فروشگاه ها و انبارهای بزرگی را برای خود ساخته اند و اکنون بزرگترین فروشگاه های اینترنتی محسوب می شوند. (دیجی کالا ، بامیلو و…) اکثر کسب و کار های امروزه نیاز به شناخته شدن ، توسعه و رشد دارند . به همین دلیل مناسب ترین و کم هزینه ترین راهکار ، استفاده از وب سایت فروشگاهی است . اساس کار وب سایت فروشگاهی تولید و فروش محصولات مرغوب و با کیفیت است . این محصولات می تواند در دسته های : خوراک ، پوشاک ، مسکن ، خرده ریز ،‌آرایشی بهداشتی ، لوازم تحریر و ست اداری ، فروش فایل و محصولات نرم افزاری ، مبل و لوازم منزل و … باشد . پس با توجه به این دسته بندی های هر مشاغلی که در این حوزه ها فعالیت داشته باشد می تواند وب سایت اختصاصی خود را داشته باشد .
جالب است بدانید که طراحی سایت فروشگاهی یک مزیت برای کسب و کار شما محسوب می شود . به طوری که در جامعه امروز که پیشرفت تکنولوژی موجب تحول و سرعت مبادلات گردیده است اگر شما نتوانید از مزایای وب سایت فروشگاهی استفاده کنید می توان گفت به زودی در دسته کسب و کار های کم رونق قرار خواهید گرفت.

تفاوت طراحی سایت فروشگاهی با سایر سایت ها

ظاهر و دیزاین سایت فروشگاهی از جهتی بی شباهت به یک مغازه ی لوکس و بزرگ نیست به این صورت که صفحه اصلی سایت باید مانند ویترین مغازه شامل گلچینی از بهترین محصولات و اجناس و خدمات باشد و مشتری با دیدن آن باید دید کلی به تمام خدمات و محصولات پیدا کند از سایر تفاوت های سایت فروشگاهی با سایر وب سایت ها باید به نحوه ی مدیریت سایت فروشگاهی اشاره کرد زیرا نحوه ی مدیریت باید به گونه ای باشد که به راحتی بتوان در وب سایت تغییراتی ایجاد کرد زیرا ممکن است یک وب سایت فروشگاهی هر روز یا چندین بار در روز نیاز به اعمال تغییراتی در قیمت ها و موجودی و نوع کالا و… داشته باشد. برای اینکه بروز کردن سایت فروشگاهی برای صاحبان فروشگاه وقت گیر نباشد باید در زمان طراحی سایت فروشگاهی راحلی برای این دغدغه پیدا کرد.

طراحی سایت فروشگاهی سازگاری با انواع تلفن های همراه و تبلت ها

در طراحی سایت فروشگاهی باید به نکاتی توجه کرد که باعث بهتر شدن سایت فروشگاهی شود از جمله این نکات می توان به طراحی رسپانسیو اشاره کرد.در طراحی سایت فروشگاهی باید به سازگار بودن سایت با گوشی ها و تبلت های هوشمند (طراحی سایت واکنش گرا) توجه کرد. اهمیت توجه به این مورد در این است که امروزه بیش از 70% از وبگردی ها از طریق موبایل و تبلت ها صورت می پذیرد و طبیعتا دارا بودن سایتی که با این وسایل هوشمند (مانند موبایل) سازگار باشد این مزیت را به صاحب سایت می دهد که هر شخصی در هر نقطه ای و با هر وسیله ی هوشمندی بتواند اقدام به دیدن سایت یا خرید از سایت کند و رسپانسیو بودن سایت در رتبه بندی موتورهای جستجوگر (سئو سایت فروشگاهی) نیز اهمیت بسیاری دارند و باعث اتقاء یافتن بازدید سایت و بهتر شدن رتبه ی سایت در موتورهای جستجوگر می گردد.

امنیت در طراحی سایت فروشگاهی

امنیت در سایت فروشگاهی به دو قسمت تقسیم می‌شود.
قسمت اول: در بخش طراحی و پیاده‌سازی سایت فروشگاهی می‌باشد و طراح باید اصول امنیتی را در پیاده‌سازی سایت فروشگاهی رعایت نماید.
قسمت دوم: بخش دوم امنیت مربوط به سرور و کانفینگ آن می‌باشد که شما باید در انتخاب هاستینگ دقت بسیار زیادی نمایید اما تیم رویال کد نیز خدمات هاستینگ و میزبانی سایت شما را در صورت درخواست انجام می‌دهد و حتماً پیشنهاد می‌کنیم پس از نصب هاست بر روی سرور حتماً گواهی SSL فعال نمایید که البته برای دریافت آرم اعتماد دو ستاره نیز فعال بودن گواهی SSL نیاز است.

سئو در طراحی سایت فروشگاهی:

در طراحی سایت فروشگاهی باید اصول سئو (سئو سایت فروشگاهی) و استانداردهای آن رعایت شود که البته سئو به همین‌جا ختم نمی‌شود و نیز پس از طراحی سایت فروشگاهی باید به اصول سئو (سئو سایت فروشگاهی) که به دو بخش تقسیم می‌شود (سئو onpage و سئو offpage) توجه کرد.

تیم رویال کد به شما عزیزان در این زمینه (طراحی سایت فروشگاهی) کمک می‌نماید و در صورتی که سفارش طراحی سایت فروشگاهی به تیم ما بدهید ما به‌صورت 24 ساعته در خدمت شما عزیزان هستیم و سایت را با توجه به سلیقه‌ی شما و استانداردهای طراحی سایت آماده می‌نماییم و پس از تائید شما بر روی هاست موردنظر نصب می‌نماییم و اشکالاتی را که شما پس از طراحی سایت و تحویل آن یافته‌اید برای شما عزیزان رفع می‌نماییم و نیز آموزش تمامی بخش‌های سایت را به شما عزیزان می‌دهیم.

PDF
دانلود فایل PDF مقاله: طراحی سایت فروشگاهی
دانلود