آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp


نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp

با سلام ، امروز برای شما دوستان آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp را آماده کرده ایم در ادامه به شما دوستان آموزش می دهیم که چگونه نصب وردپرس روی لوکال هاست زمپ را انجام دهید.

برای نصب وردپرس روی لوکال هاست به شبیه ساز های هاست نیازمندیم که معروف ترین آنها در ویندوز xampp و wamp  و در مک mamp  می باشد که ما از xampp در این آموزش استفاده می کنیم .

نصب xampp

ابتدا شما باید xampp را نصب نمایید که نصب آن مانند سایر نرم افزار ها است و نصب آن بسیار آسان است و مدت زمان کمی را از وقت شما را درگیر می کنند

فعالسازی ابزار های لازم برای نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp

برای نصب وردپرس روی لوکال هاست زمپ بعد از نصب شبیه ساز هاست xampp باید دو سرویس Apache و MySQL را استارت نماییم ( البته در شبیه ساز wamp با باز کردن wamp دو سرویس مورد نظر run می شوند و نیازی به استارت دوباره آن ها نیست )

سرویس های لازم برای نصب وردپرس روی لوکال هاست زمپ | رویال کد

ساخت دیتابیس برای نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp

ساخت دیتابیس اولین مرحله از نصب وردپرس روی لوکال هاست زمپ است . برای ساخت دیتابیس باید انتهایی آدرس لوکال هاست /phpmyadmin را اضافه کرد تا به phpmyadmin منتقل شوید. سپس بر روی گزینه new کلیک نمایید. و پس از آن نام دیتابیس خود را در کادری که در عکس زیر مشخص شده است وارد نمایید و بر روی دکمه create کلیک نمایید تا دیتابیس شما ساخته شود .

ساخت دیتابیس برای نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp | تیم طراحی سایت رویال کد

 

ساخت یوزر دیتابیس

پس ساخت دیتابیس باید یک یوزر روی آن دیتابیس ساخته شود تا وردپرس بتواند از طریق آن یوزر دیتابیس را مدیریت نمایید ، برای ساخت یوزر باید به زبانه Privileges و سپس بر روی گزینه Add user account کلیک نمایید و در پنچره باز شده در فیلد User name نام یوزر را وارد نمایید و Host name را بر روی localhost قرار دهید و در کادر های password  یک رمز وارد نمایید و تیک گزینه check all را فعال نمایید و در انتهای صفحه بر روی go کلیک نمایید.

ساخت یوزر برای دیتابیس جهت نصب وردپرس روی لوکال هاست زمپ | تیم طراحی سایت رویال

دانلود سورس وردپرس

پس ساخت دیتابیس و یوزر به این مرحله از نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp می رسیم که باید فایل های وردپرس را از  وردپرس فارسی دانلود نمایید و یک پوشه در پوشه htdocs زمپ بسازید و فایل zip وردپرس را از حالت فشرده خارج نمایید سپس اسم فولدری را که در آن فایل وردپرس را از حالت فشرده خارج کرده اید را در آنتهای آدرس لوکال هاست وارد نمایید تا به صفحه نصب وردپرس منتقل شوید. اولین صفحه که پس منتقل شدن می بینید صفحه ستاپ کانفینگ است که باید در این صفحه بر روی دکمه بزن بریم کلیک نماید تا به صفحه ای که در تصویر زیر است منتقل شوید و اطلاعات دیتابیس و یوزر را وارد نمایید.

حتما بخوانید
چرا از وردپرس استفاده کنیم ؟

برقراری ارتباط بین وردپرس و دیتا بیس برای نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp | تیم طراحی سایت رویال کد

 

ساخت یوزر برای مدیریت سایت

پس گذشتن از این مرحله نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp به صفحه ای وارد می شوید که اطلاعاتی در مورد سایت از شما دریافت می کند و یوزر مدیر سایت را می سازید.

وارد کردن اطلاعات کاربری وردپرس برای نصب وردپرس روی لوکال هاست زمپ | رویال کد

پس گذشتن از این مرحله شما با موفقیت نصب وردپرس روی لوکال هاست زمپ را به اتمام رساندید و میتوانید به راحتی بر روی آن قالب وردپرس نصب نمایید و سایت مورد نظر خود را به واسطه وردپرس پیاده سازی نمایید و با نصب افزونه در وردپرس به سایتتان امکانات اضافه نمایید.


pdf

دانلود فایل PDF مقاله : آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp

دانلود
دیدگاهتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.


دیدگاه‌های این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخرین مقالات تیم طراحی سایت رویال کد

Top